Finn ditt fjellstyre

Her har du en oversikt over alle statsallmenningsarealene i Sør-Norge. Klikk på arealet i kartet for å få informasjon om fjellstyret som forvalter dette området.Vi gjør oppmerksomme på at grensene i kartet ikke er eksakte, slik at kartutsnitt fra dette kartet ikke kan benyttes i forhold til jakt, fiske mm. Hvis du ikke finner det området du er interessert i, kan det være fornuftig å zoome litt inn. Mange fjellstyrer har eksakte kart over egne allmenninger tilgjengelig via sine nettsider eller på www.inatur.no.

Fjellstyrene fylkesvis

Akershus

Gjerdrum fjellstyre
Pb. 37
2024 Gjerdrum
E-post: kegimone@online.no
Telefon: 97 53 86 62

Ullensaker fjellstyre
v/Ole Gunnar Willersrud
Vestre Skibak 17
2040 Kløfta
E-post: ogun-wi@online.no
Telefon: 63 92 99 55

 

Hedmark

 

Rendalen fjellstyre
v/ Harry Øien
Osdalsveien 1887
2460 Osen
E-post: rendalen@fjellstyrene.no
Telefon: 92 01 62 98

Tolga fjellstyre
v/Jan Oddbjørn Holøien
Sørgård søndre
2544 Øversjødalen
E-post: tolga@fjellstyrene.no
Telefon: 62 49 62 63

 

Buskerud

Hemsedal fjellstyre
v/Ragnhild Kvernberg
Grøndalsvegen 744
3560 Hemsedal
Telefon: 90 96 69 53
E-post: hemsedal@fjellstyrene.no

Hol fjellstyre
v/Per A. Knutsen
Aksøyvegen 10
3580 Geilo
Telefon: 90 63 31 68 / 32 09 09 65
E-post: hol@fjellstyrene.no

Øvre Numdal fjellstyre
www.numedal.net/fjellstyre

Ål fjellstyre
Pb. 239
3571 ÅL
Tlf: 32 08 10 11 / 99 29 51 52
E-post: sigmund_tveitehagen@yahoo.no


Aust-Agder

 

Rogaland

Suldal fjellstyre
v/Sigmund Vårvik
4230 Sand
E-post: suldal@fjellstyrene.no
Tlf: 52 79 47 43 / 52 79 48 92

 

Hordaland

 

Telemark


Møre og Romsdal

Grytten fjellstyre
v/Dagfinn Roald
Postboks 207
6301 Åndalsnes
Telefon: 99 74 17 50
E-post: grytten@fjellstyrene.no

Hen fjellstyre
v/Edvin Torgeir Sæther
Kavli
6320 Isfjorden
Telefon: 71 22 16 22
E-post: edvin.saeter@rauma.kommune.no

Nesset fjellstyre
www.nessetfjellstyre.no

Norddal fjellstyre
www.norddal-fjellstyre.no

 

Voll fjellstyre
v/Thomas Remen
Sæbø
6386 Måndalen
E-post: voll@fjellstyrene.no

 

Sør-Trøndelag

Aursund fjellstyre
Kokkvollen
7372 Glåmos
E-post: aursund@fjellstyrene.no

Budal fjellstyre
Gaula senter
7290 Støren
Telefon: 72 43 18 20
E-post:budal@fjellstyrene.no

Byneset fjellstyre
v/Arnold Hamstad
Leinstrandvegen 256
7083 Leinstrand
Telefon: 41 65 33 71
E-post: arnold.hamstad@gmail.com

Feragen fjellstyre
7374 Røros
Telefon: 94 72 86 91
E-post: feragen@fjellstyrene.no

 

Malvik fjellstyre
Pb. 119
7566 Vikhammer
Telefon: 72 57 29 30
E-post:kmaries@online.no

Orkdal fjellstyre
Geitastrand
7300 Orkanger
Telefon: 48 14 09 20
E-post: orkdal@fjellstyrene.no

 

Røros fjellstyre
Ole Dahls vei 8
7374 Røros
Telefon: 72 41 21 25

Selbu fjellstyre
7580 Selbu
Telefon: 73 81 67 58 / 73 81 67 50
E-post: unni.killi@selbu.kommune.no

Singsås fjellstyre
Gaula senter
7290 Støren
Telefon: 72 43 18 20
E-post: singsas@fjellstyrene.no

Soknedal fjellstyre
Gaula senter
7290 Støren
Telefon:72 43 18 20
E-post: budal@fjellstyrene.no

 

Strinda fjellstyre
v/Per R. Samstad
Breivikvegen 27
7039 Trondheim
Telefon: 73 80 83 07 / 95 81 31 80
E-post: per.roger.samstad@nav.no

Åfjord fjellstyre
Sørdalsveien 1389
7170 Åfjord
E-post: afjord@fjellstyrene.no

 

Oppland

Fron fjellstyre
Almenningsvegen 72
2643 Skåbu
E-post: fron@fjellstyrene.no
Telefon:61 29 29 15 / 99 27 51 14

Finndalen fjellstyre
Pb. 16
2684 Vågå
E-post: finndalen@fjellstyrene.no
Telefon: 61 29 37 37

Fåberg fjellstyre
v/Liv Maren Mæhre Vold
Vingromsvegen 96
2608 Lillehammer
Telefon: 48 21 46 17
E-post: faberg@fjellstyrene.no

 
 

Sel fjellstyre
www.sel-fjellstyre.no

Torpa fjellstyre
www.torpa-fjellstyre.org

Vang fjellstyre
v/ Jon Lerhol
2975 Vang i Valdress
E-post: vang@fjellstyrene.no
Telefon: 95 19 20 10 / 93 41 30 00

Vestre Slidre fjellstyre
www.vestre-slidre-fjellstyre.no

 

Vulufjell fjellstyre
www.vulufjell-fjellstyre.no

Vågå fjellstyre
www.vaga-fjellstyre.no

Øyer fjellstyre
www.oyer-fjellstyre.org

Øystre Slidre fjellstyre
www.oystre-slidre-fjellstyre.no


Sogn og Fjordane

Aurland fjellstyre
www.aurland-fjellstyre.no

Luster Austre fjellstyre
www.lusteraustre.no

Luster Vestre fjellstyre
v/Trygve Lerum
6876 Skjolden
Telefon: 90 13 73 02
E-post: luster.vestre@fjellstyrene.no

Fjellstyret for Jostedalsbreen statsallmenning
v/Stein Jarle Fossen
6871 Jostedal

 

Lærdal fjellstyre
v/Jarle Molde
Einemo 20
6886 Lærdal
Telefon: 90 96 86 77
E-post: laerdal.fjellstyre@alb.no

Sogndal fjellstyre
Hagebyvn 4
6856 SOGNDAL
E-post: ssenteas@online.no
Telefon: 90 87 65 25

Stryn fjellstyre
Tonningsgata 4
6783 Stryn
Telefon:57 87 47 16
E-post:odd.ronningen@stryn.kommune.no

Årdal fjellstyre
v/Vidar Moen
Bringevegen 8
6885 Årdalstangen
Telefon:57 66 00 41
E-post: vid-moen@online.no


Nord-Trøndelag

Fjellstyrene i Stjørdal
www.fjellstyreneistjordal.no

Frosta fjellstyre
v/Mette Aatlo
7633 FROSTA
E-post:frosta@fjellstyrene.no
Telefon: 97 11 47 41

Grong fjellstyre
Postboks 153
7871 Grong
Telefon: 91 87 31 55
E-post: grong@fjellstyrene.no

Harran fjellstyre
www.grongutmark.no

 

Høylandet fjellstyre
Høylandet kommune v/Hallstein Tødås
7977 Høylandet
Telefon: 74 32 48 00 / 74 32 14 72
E-post: hallstein.todaas@hoylandet.kommune.no

Inderøy fjellstyre
v/Kjetil Helgesen
Leksetv. 140
7670 Inderøy
Telefon:92 25 02 55
E-post:inderoy@fjellstyrene.no

Mosvik fjellstyre
v/Geir Jostein Ørsjødal
7690 Mosvik
E-post: mosvik@fjellstyrene.no
Telefon: 74 06 43 62

 

Namsos fjellstyre
v/Knut Nordfjellmark
Bangdalen
7820 Spillum
E-post: knordfje@online.no
Telefon: 91 37 66 42 / 74 27 17 36

Fjellstyrene i Lierne
www.fjellstyreneilierne.no

Nærøy fjellstyre
www.naroyfjellstyre.no

 

Reinsjø fjellstyre
Levanger kommune
Pb. 130
7601 Levanger
E-post: reinsjo@fjellstyrene.no
Telefon:74 04 85 08 / 41 56 91 97

Røyrvik fjellstyre
www.royrvik-fjellstyre.no

Skogn fjellstyre
Levanger kommune
Pb. 130
7601 Levanger
Telefon:74 04 85 08 / 41 56 91 97
E-post: skogn@fjellstyrene.no

 

Småvatn fjellstyre
Norveig Fiskum
Stallvikveien 2239
7893 SKOROVATN
Telefon: 41 45 25 07
E-post: smavatn@fjellstyrene.no

Steinkjer fjellstyre
Høvdingveien 10
7725 Steinkjer
Telefon: 74 14 07 70
E-post: steinkjer@fjellstyrene.no

 

Verran og Inderøy fjellstyre
www.verraninderoyfjellstyre.com